Wskazówki jak chronić skórę przed zimowym chłodem !!!

Zimno, częste zmiany temperatury, silny wiatr, to niektóre z czynników, które powodują uszkodzenia skóry właściwej, w wyniku odwodnienia i osłabienia warstwy hydrolipidowej, która ją chroni.

Niskie temperatury i wiatr mogą nie tylko przyspieszyć starzenie się skóry, ale także osłabić warstwę hydrolipidową, która jest odpowiedzialna za ochronę przed zewnętrzną agresją. Ponadto zimowe czynniki zewnętrzne powodują utratę wody z naszej skóry, prowadząc do silnego odczucia suchości, ucisku, braku blasku, zaczerwienienia lub łuszczenia.

Jak zadbać o swoją skórę zimą ?

Krem i jeszcze więcej kremu.Nawilżanie w zimie jest niezbędne, aby uniknąć suchości i pojawienia się  przedwczesnych zmarszczek. Krem K Kapyderm dzięki dużej zawartości naturalnych składników aktywnych, ma wysoką moc odżywczą, nawilżającą, obkurczającą, przeciwzapalną i aseptyczną.

Może być stosowany na wszystkie rodzaje skóry: jako preparat nawilżający i odżywczy, w starzejącej się i odwodnionej skórze, jako środek gojący i obkurczający dla skóry ze stanem zapalnym i zaczerwienieniem.

Woda i jeszcze więcej wody. Woda pitna w miesiącach zimowych jest niezbędna do nawodnienia organizmu od wewnątrz. Woda pomaga zachowywać elastyczność i nawilżenie skóry, równocześnie zapobiegając powstawaniu zmarszczek.

Prawidłowo zbilansowana dieta. Spożywaj owoce i warzywa, które zawierają dużo wody. Pomarańcze, kiwi, seler, pomidor, ogórek, marchew i melon to pokarmy, które pomogą odżywić i nawodnić skórę.

Usta i policzki to niezwykle wrażliwe obszary.

Nos, czoło lub podbródek, zwykle mają bardziej tłustą skórę, lepiej znoszą agresję zimy. Jednak policzki, podobnie jak usta, cierpią bardziej, skóra w tych miejscach jest wrażliwa i narażona na pęknięcia.

Dłonie również bardzo cierpią zimą, dlatego ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie Krem K Kapyderm, który posiada właściwości nawilżające i odżywcze.