Dino-Lite trychoskop

Trychoskopia jest stosunkowo nową nauką zajmującą się badaniem skóry głowy i włosów.

Trychoskopia praktykowana jest przez dermatologów i trychologów. Popularna jest również w kosmetyce i fryzjerstwie.

Trychoskop Dino-Lite porównać można do mikroskopu cyfrowego. Doskonałe narzędzie do badania skóry głowy, cebulek i włókien włosowych.

Trychoskop jest bardzo przydatnym urządzeniem przy badaniu różnego rodzaju wypadania włosów i innych schorzeń skóry głowy. Tylko szczegółowe badanie pomoże specjaliście ustalić przyczynę danego schorzenia, a co za tym idzie dobrać odpowiedni sposób leczenia.

Badanie Trychoskopem staje się również coraz bardziej popularne w salonach fryzjerskich.

Klienci uzyskują dokładny obraz skóry głowy i włosów. Obserwują efekty kuracji dzięki możliwości wykonania i zapisania zdjęć „przed i po”.

Trychoskop jest innowacyjnym urządzeniem dostępnym w różnych zakresach powiększenia. Istnieją modele z VGA, 1,3 oraz 5 megapiksela.

Dzięki wbudowanej jasno-białej diodzie LED, zewnętrzne źródło światła nie jest potrzebne.

Trychoskop podłączany i zasilany jest przez port USB.

Obrazy mogą być oglądane na monitorze komputera, laptopa lub tableta i przechowywane w formie cyfrowej. Przechowywane zdjęcia w bazie danych klienta będą przy każdej wizycie kontrolnej łatwe do porównania.

Dino-Lite Trychoskopy zgodne są z Medycznym Urządzeniem dyrektywy 93/42/EWG, zmienionej 2007/47/WE, jest kompatybilny z głównymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows i MacOS.

Niezbędne oprogramowanie załączone jest do każdego urządzenia.