Sauna z ozonem jest niczym SPA dla naszych włosów, które są nieustannie narażone na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Dzięki dobrze wnikającym składnikom odżywczym, włosy stają się lśniące, sprężyste a także łatwiejsze w czesaniu i układaniu.
Przyspiesza oraz wspomaga działanie preparatów dermotrychologicznych i pielęgnacyjnych. Ponadto skraca czas wykonywania zabiegów zarówno trychologicznych jak i pielęgnacyjno – fryzjerskich.
Mgiełka nawilżająca ma korzystny wpływ na pielęgnację skóry głowy i włosów. Dzięki niej można uzyskiwać bardziej intensywne nawilżenie i dotlenienie włosów oraz skóry głowy. Klient bezpośrednio po zabiegu odczuwa komfort na skórze głowy, gdyż staje się ona lepiej nawodniona, nie łuszczy się, a włosy są zdecydowanie bardziej miękkie. Włosom farbowanym nadaje bardziej intensywny połysk. Zapobiega puszeniu się włosów. Regeneruje włosy zniszczone działaniem promieni słonecznych, wiatru czy słonej wody. Systematyczne używanie sauny zapobiega także nadmiernemu wydzielaniu sebum przez gruczoły łojowe.
Sauna ozonowa wykorzystuje ciepło, pod wpływem którego rozchylają się łuski włosa. Dzięki temu ozon oraz substancje odżywcze, łatwo wnikają nawet w najgłębsze warstwy włosa poprawiając jego kondycję.
Sam zabieg jednorazowo powinien trwać około 20 minut. Klientka poddaje się mu po uprzednim oczyszczeniu skóry głowy odpowiednimi preparatami dermotrychologicznymi. Ich wybór uzależniony jest od stanu skóry głowy i włosów klienta.
Tlen oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry. Posiada właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Stosując zabiegi z ozonem, działamy także przeciwłupieżowo, przeciwłojotokowo. Zmniejszamy kolonizację grzybów na skórze głowy.
Efekty zabiegu w postaci lśniących i gładkich włosów utrzymują się przez kilka tygodni. Jednorazowy zabieg jest dobry dla włosów, które nie potrzebują bardzo głębokiej regeneracji. W innym przypadku ozonoterapię warto powtarzać. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, zabieg powinno się wykonać nawet 4-5 razy w miesiącu.
Ze względu na działanie bakteriobójcze, dotleniające i rewitalizujące ozonoterapia z powodzeniem stosowana jest w dermotrychologii.
Zastosowanie ozonu w kosmetologii, dermatologii i medycynie jest możliwe dzięki jego silnym właściwościom utleniającym. Ponadto nie odnotowano odporności drobnoustrojów na oddziaływanie ozonu, co dodatkowo kwalifikuje terapię do aplikacji medycznych, kosmetycznych i dermotrychologicznych.
Ozon jako silny utleniacz łączy się z biomolekułami zawierającymi cysterynę, cysteinę, metioninę i histydynę, które tworzą między innymi błony komórek bakteryjnych. Badania wykazały, że już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do zniszczenia funkcji życiowych bakterii. Na ozon reagują również bakterie beztlenowe. Ozon łatwo oddziałuje na znajdujące się w otoczkach wirusów wielonienasycone kwasy tłuszczowe, dezaktywując wirusy.
Ozonoterapia normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy. Jest niezbędnym elementem terapii dermotrychologicznych.