Tatuaż – pielęgnacja „przed” i „po”

W ostatnich latach wzrosła liczba osób chcących posiadać „kolorowe” tatuaże. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje dla naszej skóry ma nieprawidłowo wykonany tatuaż lub nieodpowiednio przygotowana skóra do tego zabiegu. Większość nie wie, że po wykonanym tatuażu skóra powinna być prawidłowo pielęgnowana aby w późniejszym czasie nie występowały problemy skórne. Opiszemy Wam jak zadbać o skórę przed i po zabiegu przy pomocy preparatów KAPYDERM.
Wierzcie lub nie, ale tatuaż to zmiana skórna, powstała w wyniku trwałego wszczepienia, za pomocą specjalnej igły, barwnika pod skórę. Jeśli nie zostaną zachowane wszystkie prawidłowe procedury dla tego zabiegu, a osoba poddająca się temu zabiegowi nie zostanie prawidłowo objęta ochroną po zabiegu, może dojść do poważnych problemów zdrowotnym oraz powikłań skórnych, zarówno krótko jak i długoterminowych. Tatuaż ma ogromny wpływ na nasz największy narząd jakim jest skóra. Dlatego też bardzo starannie musimy przygotować skórę przed i po zabiegu.

Pielęgnacja skóry przed wykonaniem tatuażu.

Wielu z nas będzie się zastanawiać, kiedy powinno się zacząć przygotowywać skórę do tatuażu?

Warto, aby rozpocząć tą procedurę co najmniej na miesiąc przed umówioną wizytą u tatuażysty.

W pierwszej kolejności musimy usunąć wszelakie zanieczyszczenia i nadmiar martwych komórek naskórka. Pobudzi to prawidłową aktywność komórkową, która z kolei pomoże w prawidłowej odnowie skóry. W ten sposób unikniemy zakłóceń w pigmentacji tatuażu.

Etapy pielęgnacji skóry przed wykonaniem tatuażu:

  • Nałożyć Olejek K1 na miejsce, które będzie objęte tatuażem.
  • Wymieszać Torf organiczny + Emulsję kolagenową (proporcje 50/50), dodać trochę wody mineralnej dla uzyskania właściwej konsystencji. Nałożyć na miejsce pod tatuaż.
  • Pozostawić na 20 minut. Miejsce oczyścić emulsją normalizującą.
  • Na koniec wyciśnij jedną kapsułkę Revital, rozprowadź po skórze, następnie wmasuj Krem K.

Zabieg powtórzyć raz w tygodniu.

Tydzień przed wizytą u tatuażysty należy wykonać microlifting. Zabieg ten przeprowadzamy tylko raz.

Microlifting wykonać w następujący sposób:

  • Nałożyć Olejek K1 na miejsce, które będzie objęte tatuażem.
  • Zmieszać i nałożyć na skórę : (1 kapsułka Revital + 1 tabletka Schock + 10 gr emulsji kolagenowej + 8 ml Toniku Base). Pozostawić na 20 minut i oczyścić skórę emulsją normalizującą. Na koniec zaaplikować Tonik Base i delikatnie wmasować.

Na zakończenie procedury pielęgnacyjnej należy, tydzień przed zrobieniem tatuażu, stosować codziennie rano i wieczorem Tonik Fungi-Activ. Ma to na celu zapobieganie przed zakażeniem skóry i zapewnienie właściwej regeneracji nabłonka. Wskazane jest również, codziennie stosowanie Kremu K.

Pielęgnacja skóry po wykonaniu tatuażu.

Tak! Nadszedł czas, aby pokazać tatuaż!

Dlatego właśnie teraz musimy zwrócić szczególną uwagę na skórę. Gdy skóra jest w trakcie gojenia należy stosować codziennie rano i wieczorem Krem K.

Miesiąc później, gdy mamy pewność, że skóra jest całkowicie wyleczona możemy dokonać ponownie zabiegu aktywacji komórkowej skóry.