Sprawdź, czy dobrze chronisz skórę zimą?

 

Zimno, zmiany temperatury i wiatr to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że warstwa hydrolipidowa skóry, która powinna chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, ulega odwodnieniu i osłabieniu.

Skóra posiada więcej receptorów zimna niż ciepła, dlatego też odczucie zimna jest bardziej dokuczliwe.

Niskie temperatury i silny, mroźny wiatr przyspieszają starzenie się skóry. Ułatwiają także utratę wody z naszej skóry co prowadzi do silnego odwodnienia, suchości skóry, napięcia naskórka, zaczerwienienia i uwrażliwienia.

Jak dbać o skórę zimą?

Zwiększyć częstotliwość nakładania kremu: zimą najważniejszą rzeczą jest nawodnienie i nawilżenie, zapobiegnie to wysuszeniu i starzeniu się skóry. Labolatorium Kapyderm opracowało specjalny Krem K, którego formuła bogata jest w aktywne składniki odżywcze i nawilżające, posiadające właściwości przeciwzapalne i aseptyczne. Może on być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Polecany jest przy odwodnieniu, zaczerwienieni i opuchliźnie. Zmniejsza przekrwienie skóry.

Pić dużo wody o wysokim p H : picie wody w okresie zimowym jest niezbędne do nawodnienia organizmu od wewnątrz. Woda będzie sprawiała, że skóra będzie elastyczna, nawilżona oraz zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek.

Zwróć uwagę na dietę: wprowadź do swojej codziennej diety więcej owoców i warzyw, które zawierają dużo wody: pomarańcze, kiwi, seler, pomidor, ogórek, marchew oraz melon.

Najbardziej wrażliwe obszary to usta, policzki i uszy.

 Nos, czoło lub podbródek, zazwyczaj posiadają  bardziej tłustą skórę, która lepiej znosi agresywną zimę. Z kolei policzki, uszy i usta, cierpią bardziej, dlatego też trzeba o te miejsca zadbać z większą starannością.

Wychodząc z domu warto posmarować uszy kremem i założyć ciepłą czapkę. Usta regularnie smarować co 2-3 godziny. Zabronione jest oblizywanie warg.

Nie można zapomnieć o dłoniach, które również są bardzo wrażliwe zimą, trzeba pamiętać aby zawsze mieć przy sobie Krem K Kapyderm.