Powody dla których Dermotrychologia Kapyderm powinna być wprowadzona do każdego gabinetu BEAUTY

Profesjonalizm

Ekonomia

Prestiż i reklama

Utrzymanie i Zwiększenie bazy klientów

  1. PROFESJONALIZM

 Uważam, że misja Dermotrychologa Kapyderm jest walką o uczynienie naszego zawodu ważnym dla społeczeństwa . Bycie dermotrychologiem powinno być powołaniem.

Wierzę, że odpowiednio przeprowadzone terapie dermotrychologiczne Kapyderm, poprzedzone dobrym przygotowaniem, szkoleniem, spowodują pozytywne nastawienie innych osób do naszego zawodu.

Jestem przekonana, że pomaga to zbudować zaufanie klientów a tym samym doprowadza do postrzegania nas jako profesjonalistów, którzy wspólnie z lekarzami potrafią rozwiązywać problemy zdrowotne związane z owłosioną skórą głowy.

Pozwala to nam wypowiadać się w sposób autorytarny o włosach, stanowiących dla większości naszych klientów bardzo ważny element ich dobrego samopoczucia.

Zapraszam Państwa do zaobserwowania różnicy pomiędzy następującymi wyrażeniami:

– ma Pani łupież na ramionach

– ma Pani przyspieszony proces łuszczenia naskórka

O ile pierwsza wersja jest nieelegancka/niegrzeczna i nie przystoi profesjonalnemu trychologowi, o tyle w drugim przypadku wykazujemy się fachowością i znajomością problemu, z którym boryka się nasz klient.

Bardzo często jesteśmy pierwszymi specjalistami, którzy mogą prawidłowo wykryć nieprawidłowości związane z włosami i skórą głowy. Nasza diagnoza musi być wynikiem dogłębnej znajomości problemu..

W takim samym stopniu jak lekarz zna ciało ludzkie, mechanik części samochodu a stolarz drewno, z którym pracuje, trycholog powinien znać szczegółowo problematykę związaną z włosami i ich środowiskiem. W każdym gabinecie BEAUTY powinno się zatem realizować następujące prace:

Higiena i odpowiednia pielęgnacja włosów.

Diagnostyka dermotrychologiczna : procesy złuszczania , procesy przetłuszczania, wypadanie włosów, łysienie, anomalie włosów.

Współpraca z odpowiednimi lekarzami.

Zabiegi związane z wyżej wymienionymi schorzeniami.

Zapobieganie powstawaniu problemów związanych z włosami i schorzeniami skóry głowy.

Bardzo ważne jest, żeby osoba przychodząca do nas na konsultację trychologiczną widziała w nas profesjonalistę. Kiedy zauważamy, że problem wychodzi poza nasze kompetencje powinniśmy doradzić wizytę u lekarza specjalisty.

Zabiegi związane z włosami dbają o prawidłowe zdrowie i samopoczucie człowieka.

  1. EKONOMIA

 Gabinet BEAUTY to rodzaj interesu, który jak każdy inny jest strukturą opartą na kosztach. Lokal, niezależnie od tego, czy jest on naszą własnością, czy jest wynajmowany, pochłania stałe zasoby finansowe. Umeblowanie i narzędzia ulegają amortyzacji, musimy zapłacić bieżące rachunki a także zakupić produkty niezbędne przy wykonywaniu zawodu.

Wyżej wymienione koszty ponosimy przed rozpoczęciem działalności gabinetu. Nie wliczamy do nich podatków i innych zobowiązań fiskalnych.

Do wcześniej wymienionych należy dodać koszty administracji i zarządzania.

Kolejnymi kosztami z którymi należy się liczyć po otworzeniu gabinetu BEAUTY są te związane z wystrojem wnętrza, ogrzewaniem lub klimatyzacją, muzyką i czasopismami – wszystko po to by w naszym gabinecie klienci czuli się dobrze.

Aby nasz salon przynosił określone korzyści finansowe musimy dbać o dostosowywanie go do aktualnych potrzeb i nowości.

Pracujemy z modą, gustami, estetyką i jesteśmy wrażliwi na wszelkie kaprysy rynku.

Klienci coraz częściej udając się do salonów BEAUTY chcieliby również uzyskać poradę lub całościowe rozwiązanie problemów związanych z owłosioną skórą głowy.

Potrzeby klientów i struktura naszych gabinetów jako firm generujących duże koszty wymuszają na nas konieczność poszukiwania nowości, które temu sprostają.

Bardzo ważnym elementem jest znalezienie niszy i wyspecjalizowanie się w węższej dziedzinie.

Społeczeństwo jest bardziej świadome i wymagające, szuka usług o wysokiej jakości oraz profesjonalistów w konkretnej dziedzinie.

Dotyczy to także zabiegów dermotrychologicznych na włosy i owłosioną skórę głowy. Ich brak może spowodować utratę części klientów.

Firma z kosztami i potrzebami klientów

Szukanie nowych rozwiązań

Specjalizacja Dermotrychologia Kapyderm

Zabiegi na skórę i owłosioną skórę głowy

Nie wszystkie problemy związane z włosami są jednakowe. Nie wszystkie rodzaje łysienia przebiegają w ten sam sposób. Nie wszystkie procesy złuszczania mają to samo pochodzenie. Zanim zarekomendujemy jakikolwiek produkt powinniśmy wykryć problem, z którym boryka się nasz klient.

Musimy wykształcić prawidłową diagnostykę. Jeśli dojdziemy do wniosku że problem, z którym zgłasza się nasz klient nie mieści się w naszych kompetencjach , powinniśmy skierować go do lekarza. 

To powinna być nasz filozofia: UCZCIWOŚĆ W DIAGNOSTYCE.

Nasze dochody nie ograniczają się do sprzedaży produktów w danym momencie.

Zabiegi trwają długo i jeśli klient będzie zadowolony, poprosi nas abyśmy dopilnowali, żeby jego problem się nie powtórzył. W ten sposób stajemy się odpowiedzialni za prewencję możliwych anomalii. Jeśli polecamy leczenie bez wcześniejszego przeanalizowania problemu zachowujemy się nieodpowiedzialnie.

Terapie schorzeń skóry głowy i włosów są rzeczą poważną!

 

  1. PRESTIŻ I REKLAMA

Realizowanie różnego rodzaju zabiegów na włosy i owłosioną skórę głowy nie tylko daje nam stabilność ekonomiczną, lecz również dostarcza prestiżu.

W dzisiejszych czasach dzięki reklamie dowiadujemy się o sposobach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Dla gabinetów BEAUTY najodpowiedniejsza będzie reklama w prasie lub radio.

Najlepszą reklamą, z punktu widzenia ekonomii, będzie jednak wykonywana uczciwie i profesjonalnie nasza codzienna praca.

Bardzo często do salonów trafiają bowiem znajomi i przyjaciele zadowolonych klientów.

Należy pamiętać, że dbanie o wygląd nie jest przynależne jedynie kobietom. Mężczyźni równie często borykają się z problemami związanymi ze swoim wyglądem oraz coraz chętniej o tym mówią.

Jeśli zaoferujemy naszym klientom usługi wyspecjalizowane z zakresu leczenia włosów i owłosionej skóry głowy, przeprowadzimy profesjonalną diagnostykę, zaproponujemy odpowiednie leczenie, a do tego będziemy rzetelni, klienci wrócą do nas z prośbą o inne zabiegi, niekoniecznie dermotrychologiczne.

Zabiegi związane z włosami i owłosioną skórą głowy zapewnią nam prestiż i reklamę.

Jest ważne, aby jasno zaprezentować różnorodność usług, które oferuje nasz gabinet. Oferta powinna być widoczna i łatwo dostępna.

  1. NOWA BAZA KLIENTÓW

Jeśli nasz klient boryka się z problemami związanymi z włosami lub skórą głowy a my nie jesteśmy w stanie mu pomóc ze względu na brak wiedzy związanej z tymi zagadnieniami i usług dermotrychologicznych z pewnością poszuka on innego gabinetu, w którym otrzyma pomoc. Klient musi być zadowolony z leczenia i z ogólnego poziomu usług. Niedotrzymanie któregoś z wyżej wymienionych punktów będzie skutkowało utratą klienta.

Prestiż i pozytywna reklama pozwoli nam na utrzymanie klientów i zdobywanie nowych.

 

 Specjalista Dermotrycholog

Małgorzata Golińska