Jak leczyć i zapobiegać schorzeniom owłosionej skóry brody!!! Barber-owcy ten artykuł jest dla Was.

 

 Skóra brody jest tak samo zbudowana jak skóra w innych obszarach ciała (składa się z: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej), posiada takie same wypustki skóry ( mieszki włosowe, gruczoły łojowe i gruczoły potowe).

Dlatego też owłosiona skóra brody jest podatna na różne schorzenia, które występują również na owłosionej skórze głowy i innych częściach skóry ciała. Niektóre zaburzenia występują u większości mężczyzn z owłosioną skórą brody.

Wśród zaburzeń lub chorób, które mogą wpływać na stan owłosionej skóry brody można wyróżnić:

Zapalenie mieszków włosowych owłosionej skóry brody

Zapalenie mieszków włosowych jest najczęstszym zaburzeniem owłosionej skóry brody, pojawia się na skutek urazu mechanicznego przy goleniu. W zapaleniu mieszków włosowych owłosionej skóry brody infekcje są wywoływane przez bakterie znajdujące się w mieszkach włosowych, zdarza się również że za ten typ zakażenia odpowiadają drożdżaki.

Łysienie plackowate owłosionej skóry brody

Łysienie plackowate jest utratą włosów w ograniczonych obszarach. Może wystąpić jedno lub kilka miejsc bez włosów lub z włosami bardzo krótkimi w obszarze owłosionej skóry głowy lub brody.

Ten typ łysienia nie wiąże się z nieodwracalnym odrostem włosów. Najczęstszą przyczyną są choroby autoimmunologiczne.

W gabinetach dermotrychologicznych Kapyderm proponujemy zabiegi z doskonałymi wynikami.

 Łojotokowe zapalenie skóry

Charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry, któremu towarzyszą zaczerwienienie, świąd, intensywne złuszczanie naskórka, nadmierne wypadanie włosów oraz uczucie napięcia owłosionej skóry głowy.

Łojotokowe zapalenie skóry to problem, który dotyczy owłosionej skóry głowy, ale nie tylko. Może obejmować również małżowiny uszne, brwi, fałdy nosowo-wargowe, klatkę piersiową oraz plecy.

W naszych gabinetach Dermotrychologicznych Kapyderm proponujemy profesjonalne preparaty lecznicze, które działają zapobiegawczo, utrzymując owłosioną skórę brody w idealnym stanie.

Profilaktyka i higiena

Niezależnie od metody golenia (maszynka jednorazowa czy maszynka elektryczna), istotne jest, aby zminimalizować szkody przy goleniu. Emulsja Kolagenowa Kapyderm pomoże uniknąć podrażnienia owłosionej skóry brody oraz spowoduje łatwiejsze golenie.

Jeśli masz skórę tłustą zalecane są żele, jeśli skóra jest sucha, to lepiej używać kremu lub balsamu. Bardzo ważne rzeczą jest aby unikać kosmetyków z nadmiarem alkoholu i perfum.
Spersonalizowane leczenie Kapyderm

Wszystkie produkty Kapyderm są wysokiej jakości, przygotowywane z naturalnych składników, o właściwościach leczniczych, odpowiadających na potrzeby naszych pacjentów. Ich skuteczność udowadniana jest przez profesjonalnych Dermotrychologów Kapyderm na całym świecie.

Zapewniają odpowiednie wchłanianie.

Profesjonalni Dermotrycholodzy Kapyderm indywidualnym podejściem do potrzeb każdego klienta, dają unikalne rozwiązania dla każdej anomalii owłosionej skóry głowy i brody.

Zadzwoń do nas, chętnie pomożemy.

 

Pozdrawiam,

Małgorzata Golińska

Dermotrycholog Kapyderm

Trener Kapyderm