Kiedy najlepiej działają preparaty dermotrychologiczne Kapyderm?

 

Moja odpowiedź jest prosta – kiedy są używane!

Brzmi śmiesznie? Niestety nie.img_0967

Wyobraźcie sobie, że Pacjent X przychodzi do mnie na badanie. Jest bardzo zmartwiony, bo wypadają mu włosy, robią się prześwity na czubku głowy, dodatkowo cierpi na silny łupież czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Prosi o skuteczną pomoc.

Zgodnie z procedurami robię długi i szczegółowy wywiad o stanie jego zdrowia, nawykach i trybie życia. Zbieram wszystkie informacje, które mogłyby wpłynąć na stan włosów i skóry głowy. Dokładnie oglądam skórę głowy przedziałek po przedziałku, miejsca za uszami i okolice karku. Później przychodzi pora na badanie trichoskopowe. (Jeżeli nabieram podejrzeń, że przyczyną choroby są hormony lub grzybica, wtedy proszę o zrobienie dodatkowych badań laboratoryjnych i zalecam wizytę u odpowiedniego lekarza.)

Po badaniu omawiam z Pacjentem przyczyny choroby, możliwy sposób i czas leczenia. Mój Pacjent dostaje szczegółowy harmonogram dotyczący stosowania wszystkich preparatów Kapyderm w domu oraz propozycję zabiegów w gabinecie.

Po kilku tygodniach, w wyznaczonym terminie pojawia się na wizycie kontrolnej.

I co słyszę? Że terapia nie działa! Włosy nie odrastają a łupież męczy dalej! Dlaczego??????

Zaczynam drążyć temat. Pierwsze pytanie to: jak często pacjent stosował zalecone preparaty? Odpowiedzi padają różne: czasami zapominałem, tylko wieczorem, bo rano nie mam czasu, przez dwa tygodnie byłem na wakacjach i zrobiłem sobie przerwę…

 Moi Drodzy! Przestrzeganie zaleceń jest podstawą udanej terapii.

Preparaty dermotrychologiczne Kapyderm, które pozostają w buteleczce, a nie na włosach – NIE DZIAŁAJĄ.

Najważniejsza jest konsekwencja. Leczenie skóry głowy, walka o powstrzymanie wypadania włosów to dosyć długi proces. Są schorzenia, z którymi można uporać się szybko i skutecznie. Jednak większość wymaga czasu, zaangażowania ze strony Pacjenta i dużej cierpliwości. Czasami terapia trwa parę miesięcy, rok. Występują też anomalie, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji do końca życia (takie jak: łuszczyca, ŁZS).

Największą nagrodą za wytrwałość jest zdrowa skóra głowy i odrastające włosy.

I o to przecież nam chodzi!

Pozdrawiam

Małgorzata Golińska

Specjalista Dermotrycholog Kapyderm